"Między prawami. Polowanie na Wilka" - czyli o życiu między prawami.

źródło: insta kasia_i_ksiazki
Autor: Vera Eikon (Katarzyna Woźniak)
Tytuł: "Między prawami. Polowanie na Wilka"
Cykl: Między prawami
Self-publishing
Ilość stron: 282

Ostatnio, przy okazji publikowania postu na instagramie, odezwała się do mnie @lookorsee i zaprosiła do pobrania ze swojej strony darmowego ebooka pt. "Między prawami. Polowanie na Wilka". Z ciekawości kliknęłam w podany link. Jak się okazało lookorsee (nick z instagramu) to Katarzyna Woźniak aka Vera Eikon, autorka wspomnianego ebooka. Zapoznałam się co nieco z blogiem autorki i pobrałam książkę na swój czytnik. Tak oto rozpoczęła się moja przygoda z komisarzem Alanem Bergiem, pseudonim "Proca".


Komisarz Alan Berg, główny bohater książki, jest oficerem Centralnego Biura Śledczego Policji. Dowodzi on grupą operacyjną "Szakal" walczącą z przestępczością narkotykową, aczkolwiek najbardziej lubi pracować sam. Celem Berga jest schwytanie bossa narkotykowego półświatka - Wilka. Jest to nadrzędny cel śledczego, gdyż właśnie z Wilkiem wiąże się tragiczna historia jego brata (ukrywana skrzętnie przed współpracownikami).

źródło: granice.pl
Sprawy przybierają ciekawy obrót w momencie, gdy "Procy" przydzielony zostaje partner - Julian "Młody" Sikorski. Początkowo "Młody" nie jest lubiany przez Berga, jednak z czasem zyskuje uznanie komisarza. Zaprzyjaźniają się do tego stopnia, że ten powierza mu swoją tajemnicę.
Zwrotem w życiu Alana Berga jest również fakt, że jego żona Ewa spodziewa się dziecka. Pochłonięty pościgiem za swoim wrogiem, coraz częściej zaniedbuje Ewę. Niby komisarz, wraz ze swoją grupą depcze Wilkowi po piętach, jednak rusz ktoś rzuca mu kłody pod nogi. Czyżby w zespole był kret? Tego dowiecie się czytając książkę Very Eikon.

Cóż mogę od siebie powiedzieć? Początek książki troszkę mnie nudził. Postanowiłam dać jej jednak szansę i przeczytać ją do końca. Przerzucając kolejne strony, powieść coraz bardziej mnie wciągała. Pochłonęłam ją w dwa dni. Myślę, że warto ją przeczytać chociażby dlatego, że porusza wiele aktualnych problemów społecznych takich jak narkomania, porachunki gangsterskie czy korupcja w szeregach policji. "Między prawami. Polowanie na Wilka" to w stu procentach powieść sensacyjna. Nie traktowałabym jej raczej w kategorii kryminału. W tym roku kolejna część przygód "Procy" i jego ekipy i powiem szczerze czekam na nią z niecierpliwością.

Kasia


Darmowego ebooka znajdziecie na stronie autorki http://www.veraeikon.com.pl/

Z tego miejsca dziękuję autorce za możliwość przeczytania jej powieści.


Komentarze

  1. no zachęciłaś, zachęciłaś... Będzie czytane...

    OdpowiedzUsuń
  2. Fajnie to wszystko zostało tu opisane.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz